Студентська Рада КПІ
Студентська Рада КПІ
Читать 2 минуты

Катедра військової підготовки (КВП)

Катедра військової підготовки — це навчальний підрозділ КПІ, який готує офіцерів запасу до служби в Силах Оборони України.

Тут ми вчимо перемагати
Image for post

Вступ

Почалася вступна кампанія на Катедру військової підготовки. Приймальна комісія знаходиться в 27 корпусі КПІ.

Вступ на катедру відбувається в декілька етапів:

1. Подача документів: приходь у 27 корпус з копіями всіх документів із картинки. Після цього тобі дадуть направлення на військово-лікарську комісію.

2. ВЛК: комісію потрібно проходити у ТЦК та СП, до якого ти приписаний/а. Якщо тебе визнано придатним/ою до військової служби, занеси результати на катедру.

Image for post

3. Дооформлення документів: після того, як віддаси довідку про придатність, отримаєш зразок заяви про бажання навчатися та бланк про успішність навчання в університеті. Ці документи тобі мають заповнити та підписати у деканаті.

4. Призначення вступних випробувань: після подання довідок з деканату ти завершуєш «паперову» частину і тобі призначають дату та час вступних випробувань.

5. Вступні випробування: приходь у назначений час для складання трьох іспитів: зі знань допризовної підготовки, фізичної підготовки та професійного психологічного тесту. Останній перевіряє рівень твоєї мотивації та здатності до навчання.

Якщо твої бали вищі за прохідні, приходь на катедру підписувати контракт.

Навчання

Навчання на КВП триває 2 роки з одним навчальним днем на тиждень. Катедра готує за військово-обліковими спеціальностями, що мають інженерне підґрунтя. Через військовий стан перелік навчальних програм публікувати не можемо. Детальніше про спеціальності ти можеш дізнатися при подачі документів на катедрі.

Навчання проводять офіцери ЗС, які мають досвід військової служби. Також катедра запрошує інструкторів з досвідом ведення бойових дій. Тебе навчать як і загальним військовим дисциплінам, так і нададуть специфічні навички та знання відповідно до твоєї спеціалізації. Для здобуття цих знань наявне відповідне матеріальне забезпечення.

Також на катедрі є науково-технічний напрям, де разом з викладачами ти можеш створити розробки, що допомагатимуть Силам Оборони в тилу і на фронті.

По закінченню навчання

Завершується навчання проходженням офіцерських зборів — місяцем інтенсивних практичних занять, на яких закріплюють отримані тобою навички. Після них випускники КВП складають Військову присягу та їм присвоюється первинне офіцерське звання молодшого лейтенанта.

Випускники катедри можуть проходити військову службу в різних силових структурах. Немало випускників з КВП беруть участь в бойових діях та захищають нашу державу.

Навчатися військовій справі у час війни — це хоробрість.

Варто розуміти: після повномасштабного вторгнення офіцери запасу, яких випускає КВП, — одна з пріоритетних категорій громадян під час мобілізації. Навички та знання випускників вкрай необхідні для захисту держави під час війни, тож мова більше не йде про «відкосити» на катедрі. Навчання тут — це освіта й позиція — усвідомлений крок стати захисником чи захисницею України, її соборности та народу.

Поширені запитання

Як підготуватися до вступних випробувань ?

Яка вартість навчання?

Чи можна стати офіцером без вищої освіти ?

Чи може на КВП навчатися студентство інших ЗВО ?

Важливо, на якому факультеті я навчаюся наразі ?

Чи можуть непридатні до військової служби навчатись на КВП?

Навчання проходить онлайн чи офлайн?

467 просмотров
Добавить
Еще