Студентська Рада КПІ
Студентська Рада КПІ
Читать 4 минуты

Дистанційні іспити

Image for post

Щоб підтвердити засвоєння знань студента чи студентки, проводяться контрольні заходи (далі — КЗ), а саме: заліки та іспити.

Регулювальний документ — регламент про проведення семестрового контролю та атестації студентів.

Перед заліками та іспитами

  • бали, отримані за семестр, мають бути перенесені в «Кампус»;
  • викладач(ка) не має права змінювати рейтингову систему оцінювання (РСО) протягом семестру;
  • за 2 тижні до іспиту чи заліку викладач(ка) має повідомити тебе про правила проведення заходу та дату консультації через «Кампус»;
  • до початку КЗ ти маєш підтвердити факт ознайомлення з датою та процедурою проведення в «Кампусі».

На початку будь-якого КЗ викладач(ка) має ідентифікувати тебе. Можуть попросити показати документ, що підтверджує особу, на камеру. Це може бути залікова книжка, паспорт, студентський квиток, водійське посвідчення.

Курсові роботи й проєкти

Захист курсової роботи проходить онлайн перед комісією, яка і визначатиме твій підсумковий бал за роботу/проєкт.

Залік

Оцінка за залік виставляється за рейтингом, який ти здобув(ла) протягом семестру.

Якщо ти не набрав(ла) 60 балів, то писатимеш залікову контрольну роботу, правила проведення якої мають бути описані в РСО.

Якщо набрано понад 60 балів, але хочеться підвищити свій рейтинг — треба написати роботу на 100 балів. За рішенням катедри та викладача(ки), в РСО можуть внести правило, що при написанні залікової роботи — попередні бали анулюються.

Формат контрольної може бути змінено на співбесіду, якщо це передбачено в РСО.

Консультації

На консультаціях викладач(ка):

  • чітко описує час та спосіб проведення екзамену, які програми (Zoom, Google Meet тощо) будуть використовуватись та розказує про способи контролю за дотриманням академічної доброчесності (уникнення списування, групового написання іспиту тощо);
  • ознайомлює тебе з поточним рейтингом;
  • повідомляє, якщо тебе не допущено до екзамену та називає причину недопуску.

Іспити

Письмовий формат

Іспит може бути проведено у форматі тесту, письмової роботи чи оформлення електронного документа (.docx, файл Mathcad тощо) з розв’язанням завдання.

  • У випадку виконання завдань на аркуші, ти маєш підписати кожен із листків роботи й надіслати фотографії до завершення КЗ.

Викладач(ка) може ставити додаткові питання до твоєї роботи, а тривалість іспиту в одній групі не може бути довшою за 3 години.

Розклад іспитів має бути опублікований на сайті rozklad.kpi.ua в розділі «Розклад іспитів». Також розклад може бути розміщений на сайті факультету/інституту. Про дату іспитів тобі мають повідомити через «Кампус» чи інші засоби не менше ніж за місяць до проведення.

Усний формат

Викладач(ка) може змінити формат екзамену з письмового на усний. На усному екзамені ти:

  • маєш не менше 30 хвилин на підготовку до відповіді;
  • маєш відповісти на додаткові питання.

Усний екзамен в одній групі не може бути довшим за 6 годин і на ньому може бути одночасно лише 6 осіб.

Підвищення оцінки

Твій результат має бути оголошений, як правило, одразу після іспиту. Але викладач(ка) може сказати про результат на наступний день. Результат має бути виставлений в «Кампусі». Якщо ти не погоджуєшся з оцінкою, яку тобі виставлено, то маєш добу з моменту завершення іспиту, щоб спробувати оскаржити оцінку.

Покроково як скликати комісію читай у статті про «Виправлення оцінки, з якою не погоджуєшся». Результати, які отримані на комісії, не оскаржуються.

Ліквідація академ. заборгованості

Якщо ти з будь-яких причин не отримав(ла) оцінку за іспит чи залік, то по завершенню основної сесії (19 червня) та заліків буде проведено по два перескладання з предметів з яких у тебе є заборгованість. Порядок та графік їх проведення буде на сайті факультету/інституту.

Якщо тебе не допущено до іспитів та заліків — рішення про допуск приймається катедрою. Про умови допуску — читай в РСО предмету.

При наявності академічної заборгованості ти втрачаєш можливість на отримання академічної стипендії у наступному навчальному семестрі.

Пропуск іспиту й заліку з поважної причини

Ти передчасно вийшов(ла) з будь-якого КЗ, не пройшов(ла) ідентифікацію, запізнив(ла)ся чи хворієш — результатом роботи може бути відмітка «не з’явився».

Упродовж доби після проведення іспиту чи заліку звертайся до деканату з електронним листом, вказавши причини, з яких ти пропустив КЗ. Обов’язково додай будь-які документи, які підтвердять твої слова. Це може бути, наприклад, довідка з лікарні за формою 095-о.

Деканат розгляне твоє звернення і, якщо вважатиме причину вагомою, то для тебе створять індивідуальний графік, за яким ти можеш скласти іспит в інший час та не втратити право на стипендію.

Для того, щоб перескласти залік чи іспит — у студента чи студентки є 3 спроби. Перша — це офіційна дата складання іспиту та заліку. Друга — дата перескладання, яке визначається викладачем(кою) та публікується на сайті факультету/інституту. Третя — це перескладання, яке проходить в форматі комісії.
Наявність трьох спроб гарантується пунктом 8.2 положення

Допуск та захист кваліфікаційної роботи

Допуск та захист кваліфікаційної роботи (далі — КР), а також написання атестаційних екзаменів проходить за графіком, який має бути розміщений на сайті катедри.

Деякі випускові курси бакалаврату та магістратури перед захистом КР складають атестаційні іспити. Це стосується спеціальностей гуманітарного напряму (081 «Право» тощо). На них, за рішенням катедри, можуть бути усі охочі, за умови попередньої реєстрації. Це зроблено для того, щоб забезпечити публічність проведення атестаційних іспитів.

На захисті КР можуть бути всі охочі. Формат реєстрації на атестаційний іспит та на захист КР визначає катедра та публікує за тиждень до проведення.

Правила проведення атестаційних іспитів в усній чи письмовій формі такі ж, як і для заходів семестрового контролю.

Ідентифікація відбувається шляхом демонстрації екзаменаційній комісії залікової книжки, паспорту, студентського квитка чи водійського посвідчення.


Катедра та керівники КР мають забезпечити можливість використання відгуків та рецензій на КР у вигляді сканів чи фотографій в якості, що зможе прочитати екзаменаційна комісія.

Ці документи можна надіслати або в паперовій формі поштою, або підписати їх своїм електронно-цифровим підписом. Як отримати ЕЦП від ПриватБанку — написали в телеграфі.

Якщо до початку захисту комісія не отримала паперовий примірник твоєї КР, то перед захистом треба надіслати комісії електронну копію.

Рішення екзаменаційних комісій набувають чинності після отримання ними оригіналів твоєї КР та всіх супроводжуючих документів.


Залишилися запитання або є проблеми з викладачем(кою) — пиши у @suggestSRbot

893 просмотра
Добавить
Еще