Oleksii Karachynskyi
Oleksii Karachynskyi
Psychotherapist, PhD. oleksiikarachynskyi.com.
Читать 3 минуты

Консультація «Панічні атаки»

Карачинський.doc

Image for post

Дівчина 26 років через панічні атаки почала боятися лягати спати. Ходила до невропатолога, пропила таблетки, які не допомогли. Аналізи показали, що все в нормі. Вирішила звернутися до психотерапевта.

- У мене почалися панічні атаки вночі і я одразу прочитала про це в інтернеті. Вони тривали п'ять хвилин і в мене не виникало шаленої паніки, про яку пишуть. Я з ними швидко впоралася.

Тижня 3 тому я поїхала до батьків, і там у мене почався треш. Сидимо з мамою на кухні, і тут я розумію, що все довкола починає віддалятися, і я відчуваю, що зараз знепритомнію. Мене злякало, що я не можу на це вплинути. Б'ється серце, нічим дихати, і це не проходить за 5 хвилин. На цей раз панічна атака тривала 2 години. Це були 2 година пекла.

Через пару днів я лягла спати і не змогла заснути: почало дуже сильно битися серце. Я не спала до ранку, нічого не помагало. Лізли в голову всякі думки, думала: «А раптом із батьками щось трапиться через війну?». Тепер я боюся лягати спати, бо чекаю на появу цих панічних атак.

- Панічні атаки, як правило, сигналізують про небезпеку. Давайте подумаємо, чого ви боїтеся?

- У мене років 6 тому померла бабуся (плаче). Я з бабусею та дідусем була дуже близька, бо мама з татом у дитинстві мало приділяли мені часу. Коли бабуся і дідусь хворіли, я щоразу боялася, що ось вони помруть, а я сама не впораюся.

- Панічні атаки пов'язані зі страхом смерті батьків, бо невідомо, як далі впоратися самій?

- Так, думаю тому.

- А які думки провокують та посилюють панічну атаку?

- Я спеціально спостерігала за собою та помітила, що серце не живе своїм життям, воно саме реагує на мої думки. Раніше я думала, що серце починає сильно битися, а я через це накручую себе. Але не так це відбувається. Мені варто подумати, що з батьками щось трапиться і починається одразу. Або я думаю, що в мене якась хвороба невідома. І все, у мене падає настрій, з'являються думки, що я не впораюся.

- Виходить, ви подумки вбиваєте батьків і себе?

- Виходить, що так...

- Під час панічних атак, ви більше слухаєте свої думки чи своє серце? Що вам хоче сказати серце?

- Так, я думала, що мені потрібно займатися спортом, що не вистачає кардіонавантажень.

- Давайте уявимо, серце активно стукає — відкрий, почуй мене! А ви його не чуєте і ще більше починаєте себе "вбивати". Що з серцем відбуватиметься далі?

- Битиметься ще сильніше.

- Що це означає, що воно хоче сказати вам?

- Це сигнал того, що я жива, і мені хочеться жити!

- Серце дуже хоче жити, а ви його не слухаєте. Слухаєте свої думки замість тіла і вбиваєте себе думками. А серце дає сигнал, що ви живі.

- Клас) Так це дуже відгукується!

- Давайте уявимо, починається панічна атака і супроводжується сильним стукотом серця. Ви сприймаєте це не як сигнал смерті, а як підтвердження життя: «Я жива». Страшно?

- Вже не так (сміється).

- Страшно бути живою чи страшно вмирати? Що насправді страшніше – чути, як серце стукає, чи як воно перестало стукати, зупинилося?

- Страшніше, коли серце зупиниться.

- Стук серця – символ життя. Вам завдання, всі свої думки пропускати через фільтр «умертвіння» та «життя». Якщо якась думка хоче загнати вас у могилу, то серце приходить на допомогу і сигналізує: «я жива і вбивати мене не треба».

- Я це обов'язково спробую, то думати не страшно. Дякую!


Аналіз консультації

У консультації ми з'ясували причину появи панічних атак. Стало зрозуміло, що їхня причина не фізичне здоров'я, а думки. Уява про смерть батьків призводили до сильного биття серця, що спочатку клієнткою інтерпретувалося, як сигнал до смерті. На консультації стукіт серця трансформувався в сигнал до життя, і саме серце стало для клієнтки помічником, який нагадує їй, що вона жива. Панічні атаки зникли після першої консультації, але далі була робота в напрямку впевненості в собі, пошуку внутрішньої опори, щоб вміти самостійно справлятися в житті.

Смерть рано чи пізно прийде до всіх нас. Тому давайте, якщо й помиратимемо, то лише один раз.


У середньому консультація займає близько 50 хвилин і проходить під час особистої зустрічі або спілкування за домопогою відеозв'язку. Вище представлено короткий її зміст для розуміння механізмів моєї роботи та пошуку рішень проблеми. Подібні проблеми формуються та вирішуються індивідуально, тому рішення, яке підійшло одній людині, можуть не підійти іншій.

Записатись на консультацію: t.me/vbobo, oleksii.karachynskyi@gmail.com

Сайт: oleksiikarachynskyi.com

Мої соціальні мережі: Telegram, Instagram, Facebook, Youtube

40 просмотров
Добавить
Еще
Oleksii Karachynskyi
Psychotherapist, PhD. oleksiikarachynskyi.com.
Подписаться